Maison

Title Image

Blog

Home  /  Pomysł na aranżację   /  Co warto wiedzieć na temat mebli tapicerowanych?

Co warto wiedzieć na temat mebli tapicerowanych?

Meble tapicerowane dominują niemal w każdym salonie i kojarzą się przede wszystkim z beztroskim odpoczynkiem. Zazwyczaj są to kanapy, fotele, krzesła czy szezlongi, które wyróżniają się efektownymi obiciami. To właśnie odpowiednie dobranie materiału wykończeniowego wpływa na unikalny wygląd danego produktu.

Czym są i jak powstają meble tapicerowane?

Mianem mebli tapicerowanych określamy wybrane elementy wyposażenia wnętrz, które pokryto materiałem. Do tego grona zaliczamy między innymi kanapy, fotele, krzesła, sofy, szezlongi i łóżka. Z czego powstaje tapicerowana kanapa lub fotel? Bazą jest zazwyczaj drewniana lub metalowa rama, która podtrzymuje wkład wypełniający. Samo wypełnienie natomiast może być wykonane z pianki poliuretanowej, pianki lateksowej bądź miękkiego wkładu piankowego typu memory. Na koniec mebel jest pokrywany odpowiednim obiciem. Warto podkreślić, że możemy mieć do czynienia zarówno z gładkim wykończeniem, jak i pikowanym. Niektóre meble opcjonalnie są dostępne w dwóch wariantach, czego dowodem jest włoskie krzesło MAGDA, które można zamówić w dowolnej wersji.

FOTEL DAYTONA KRZESŁO MAGDA

Najpopularniejsze rodzaje tapicerek

Czy wiesz, jakie rodzaje tapicerki są obecnie najczęściej wykorzystywane przez producentów mebli? Warto wspomnieć przede wszystkim o welurze wyróżniającym się aksamitnym dotykiem. Jest często stosowany w meblach włoskich klasy premium – cechuje się satysfakcjonującą wytrzymałością i na długo zachowuje estetyczny wygląd. Dużą popularnością cieszą się także obicia na bazie skóry i ekoskóry, które nadają kanapom i fotelom luksusowego wyglądu.

KANAPA KRIS

Musimy też wspomnieć o obiciach żakardowych wyróżniających się wysoką odpornością na ścieranie. Producenci mebli wypoczynkowych często stosują także mikrofibrę oraz tkaninę żakardową. W wielu przypadkach kanapy, fotele czy krzesła, są proponowane w kilku wariantach obicia – klient sam wybiera odpowiedni materiał wykończenia. Przykładem jest kanapa KRIS, która może mieć obicie w welurze, skórze, ekoskórze lub w materiale w różnych kolorach i strukturach.

FOTEL CUPER

Łatwe czyszczenie mebli tapicerowanych

Niewątpliwym atutem mebli tapicerowanych jest możliwość szybkiego pozbycia się ewentualnych zabrudzeń. W większości przypadków zazwyczaj wystarczy zebrać okruszki i kurz odkurzaczem. Jedynie naturalna skóra wymaga dodatkowej konserwacji, ale dzięki profesjonalnym środkom czyszczącym bez problemu można o nią zadbać.

Należy podkreślić, że łatwość czyszczenia tapicerki zależy w dużej mierze od jej jakości. Warto zatem wybierać meble wykończone obiciem na bazie specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, które nie zniszczą się po pierwszym przecieraniu szmatką lub gąbką. Szczególnie polecamy propozycje włoskich producentów, takie jak kanapa ANDERSON dostępna w różnych wariantach obicia.

KANAPA ANDERSON

KANAPA KRISBY

Stawiaj na oryginalne meble tapicerowane

Interesują Cię meble tapicerowane wykończone materiałem najwyższej jakości? W takim razie polecamy kolekcje włoskich producentów! W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kanap, foteli, łóżek i krzeseł, które wyróżniają się efektowną i zarazem wytrzymałą tapicerką