Maison

Title Image

Blog

Home  /  Wszystko o kuchniach   /  Otwarta kuchnia – dlaczego warto?

Otwarta kuchnia – dlaczego warto?

Otwarta kuchnia jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem architektonicznym, które świetnie sprawdza się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i w przestronnych apartamentach. Jej przestrzeń można zaaranżować w dowolny sposób, stawiają na klasyczny lub nowoczesny styl. Poznaj najważniejsze zalety otwartej kuchni i zastanów się, czy okaże się dobrym wyborem również w Twoim mieszkaniu!

Sposób na optyczne powiększenie wnętrza

Zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia była przede wszystkim przestronna? Sprawdzonym sposobem na jej optyczne powiększenie jest postawienie na otwartą przestrzeń. Dzięki temu rozwiązaniu kuchnia będzie połączona z sąsiadującym pomieszczeniem (zazwyczaj jest to salon lub jadalnia). Brak ścianki działowej gwarantuje też lepsze oświetlenie całego wnętrza. W rezultacie oba połączone ze sobą pomieszczenia wzajemnie się doświetlają i wydają się większe. Dodatkową zaletą jest lepszy dostęp do światła dziennego, co często jest spowodowane obecnością większej liczby okien. Warto nadmienić, że otwarta kuchnia bardzo dobrze sprawdza się zarówno w sporych domach, jak i w mniejszych mieszkaniach. Przestrzeń nie jest wtedy niczym ograniczona.

Z myślą o integracji domowników

Odpowiednio zaprojektowana otwarta kuchnia szybko stanie się komfortową przestrzenią do wspólnego gotowania czy też imprezowania. Nic dziwnego, że takie rozwiązanie architektoniczne cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na stworzeniu komfortowej przestrzeni dla całej rodziny oraz znajomych. Oczywiście ważne jest odpowiednie zaaranżowanie całego wnętrza. Kluczowym elementem otwartej kuchni bardzo często jest wyspa, jeśli pojawia się na to miejsce. Natomiast w przypadku mniejszych przestrzeni ważną rolę ogrywa stół, przy którym swobodnie będzie mogła usiąść cała rodzina. Warto pamiętać też o doborze wygodnych krzeseł, zaprojektowanych z myślą o poczuciu komfortu. Dobrym wyborem będą chociażby krzesła AURELIA, które wyróżniają się wysokim, ergonomicznym oparciem.

Wyspa na środku kuchni

Częstą zaletą w przypadku otwartych kuchni jest też możliwość postawienia wyspy na samym środku. Tym samym zyskuje się funkcjonalną przestrzeń do gotowania i sporo miejsca. A niekiedy będzie idealnym miejscem, aby usiąść i wypić poranną kawę lub zjeść śniadanie.

Krzesła Rhonda

Szybki dostęp do jadalni

Często organizujesz przyjęcia w gronie znajomych? Jeśli tak, z pewnością docenisz kluczowe zalety otwartej kuchni. Takie rozwiązanie architektonicznie pozwoli Ci swobodnie przygotowywać posiłki i jednocześnie prowadzić rozmowę z zaproszonymi gośćmi. Należy też pod-kreślić, że otwarta kuchnia gwarantuje szybki dostęp do jadalni albo salonu, w zależności, z czym jest połączona. Takie rozwiązanie sprawdzi się na co dzień, gdy zależy Ci na szybkim podaniu obiadu czy kolacji. Funkcjonalność całej przestrzeni w dużej mierze zależy od jej odpowiedniego zaaranżowania. W przypadku kuchni otwartej najlepiej zdecyduj się na meble włoskie tworzone na wymiar. Kolekcja UNIT lub N ELLE to przykładowe propozycje, dzięki którym urządzisz komfortowe wnętrze.

MAXIMA 2.2

N ELLE Unit

Pełna dowolność

Na koniec warto podkreślić, że otwarta kuchnia nie ma żadnych ograniczeń przestrzennych -możesz ją stworzyć, łącząc ze sobą dwa niewielkie pomieszczenia lub wnętrza o dużym metrażu. Jeśli marzy Ci się przestrzeń, w której będzie kwitło życie towarzyskie Twoich bliskich, to rozwiązanie architektoniczne okaże się świetnym wyborem! Zachęcamy do urządzenia otwartej kuchni wspólnie z Tenero Design – oferujemy meble kuchenne na wymiar oraz sprzęt AGD, dzięki którym szybko wyczarujesz efektowną aranżację.