Maison

Title Image

Blog

Home  /  Blog   /  Jaka powinna być idealna garderoba?

Jaka powinna być idealna garderoba?

Marzysz o idealnej garderobie, w której z łatwością zmieścisz większość swoich ubrań? Pamiętaj, że jej wyposażenie powinno być dostosowane do konkretnego metrażu. Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym urządzisz naprawdę funkcjonalną garderobę!

Wyposażenie garderoby – o czym należy pamiętać?

Idealnie wyposażona garderoba powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników. Zastanów się, co dokładnie chcesz w niej przechowywać i na tej podstawie wybierz odpowiednie meble. Warto zwrócić uwagę na regały ze stali, które sprawdzą się w przypadku znacznych obciążeń. Możesz też zdecydować się na większą zabudowę, dopasowując ją do wielkości ściany w garderobie. W tej funkcji dobrze sprawdzi się biblioteczka modułowa Hudson o stalowej konstrukcji. Wystarczą dwa moduły, aby całej instalacji zapewnić doskonałą wytrzymałość. Na półkach można położyć ręczniki, ubrania lub obuwie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

Należy też pamiętać o przeznaczeniu w garderobie miejsca na przymocowanie co najmniej jednego drążka do powieszenia ubrań na wieszakach. Na dole natomiast warto ustawić wysuwane szuflady lub koszyki, które sprawdzą się przy przechowywaniu bielizny, biżuterii lub innych drobnych przedmiotów.

Wybierz do garderoby duże lustro

Kluczowym elementem idealnej garderoby powinno być lustro. Jakie warto wybrać, aby najlepiej sprawdziło się w swojej funkcji? Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, postaw na zwierciadło, które umożliwi Ci przejrzenie się w całości. Zaleca się, aby jego górna krawędź była przymocowana mniej więcej na wysokości 180-190 cm. Dobrym wyborem będzie lustro w klasycznym, prostokątnym kształcie, ale możesz też zdecydować się na przykład na owal lub połówkę owalu. Polecamy między innymi włoskie lustro Excalibur w mocnej ramie z orzecha włoskiego. Z jego pomocą urządzisz nie tylko funkcjonalną, ale i stylową garderobę.

 

Pamiętaj o nowoczesnym oświetleniu garderoby

Podczas urządzania idealnej garderoby nie możesz zapominać o jej odpowiednim oświetleniu. W przypadku większego wnętrza warto zdecydować się na lampę sufitową, a oprócz tego rozświetlić przestrzeń za pomocą lamp ściennych, na przykład w postaci plafonów. W garderobie bardzo dobrze sprawdzi się światło rozproszone, które dokładnie ją rozświetli. Alternatywnie możesz zdecydować się na listwę z kilkoma źródłami światła punktowymi. Przykładem jest funkcjonalna listwa Noon, której klosze z łatwością ustawisz w odpowiednich kierunkach, według własnych potrzeb.

Pomiędzy regałami warto zainstalować niewielkie plafony, szczególnie jeśli dysponujesz stosunkowo dużą garderobą. Najlepiej postaw na produkty energooszczędne, z wbudowanym modułem LED. Dobrym wyborem będzie na przykład włoska lampa Make-Up, którą możesz zamówić w jednym z trzech wymiarów.

Podsumowanie

Postaraj się urządzić swoją garderobę w taki sposób, aby korzystanie z niej było przede wszystkim bardzo wygodne. Zadbaj o to, aby zbyt duża liczba regałów czy szuflad nie ograniczyła przestrzeni do poruszania się. Nie zapomnij również o wentylacji, dzięki której zapobiegniesz rozwojowi grzybów i pleśni w tym specyficznym pomieszczeniu.