Maison

Title Image

Blog

Home  /  Blog   /  Najlepsze narożniki do dużego salonu

Najlepsze narożniki do dużego salonu

Odpowiednie umeblowanie dużego salonu jest kluczem do wyczarowania w nim przytulnej atmosfery. W takich wnętrzach świetnie sprawdzają się większe narożniki, dzięki którym z łatwością zadbasz o efektowną aranżację, a przy okazji także o wygodę gości. Poznaj najciekawsze propozycje kanap narożnych, idealnie pasujących do dużego salonu!

Kanapa narożna bez tradycyjnych oparć

W najnowsze trendy świetnie wpisują się narożniki bez tradycyjnych oparć, wyróżniające się minimalistyczną formą. Takie meble wspaniale pasują również do dużego salonu. Przykładem jest włoski narożnik Papilo, do którego zamiast oparć możesz dopasować poduszki w różnych wielkościach. Mebel wyróżnia się zaokrąglonymi brzegami i opływowym kształtem. Obok niego można ustawić niski stoliczek lub pufy, tworząc idealną przestrzeń do wypoczynku.

Asymetryczny narożnik – postaw na oryginalność!

Szukasz niebanalnej kanapy narożnej, która będzie przykuwać uwagę niestandardową formą? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na mebel o asymetrycznym kształcie! W tej estetyce jest utrzymany narożnik Lennox, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Jego znakiem rozpoznawczym jest asymetryczny bok, widoczny również z profilu. Ten mebel możesz zamówić w większych gabarytach, dlatego doskonale sprawdzi się w dużym salonie. Warto postawić na skórzaną tapicerkę w ciemnobrązowej lub grafitowej tonacji – w przypadku pomieszczenia o większym metrażu nie musisz obawiać się, że ciemna kolorystyka mebli optycznie zmniejszy wnętrze.

Postaw na narożnik z dwóch modułowych kanap

Modułowe meble świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o większym metrażu, ułatwiając urządzenie wygodnego i stylowego wnętrza. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na włoską kanapę Urban 2.0 składającą się z dwóch elementów. Z ich pomocą możesz stworzyć elegancki narożnik, który znakomicie odnajdzie się w dużym salonie. Oba elementy można połączyć bokami lub jedynie rogami, wypełniając wolną przestrzeń niską ławą. Gdy będziesz chciał wprowadzić zmiany w aranżacji, wystarczy rozdzielić kanapy i potraktować je jako dwa osobne meble, całkowicie zmieniając układ wyposażenia wnętrza.

Nowoczesny narożnik do dowolnej konfiguracji

Systemy modułowe to dobry wybór z myślą o urządzeniu większego salonu. Kolejną tego typu propozycją jest komplet Union, który można ustawić w dowolnej konfiguracji. Jedna z jego części to zakrzywiona pod kątem sofa, bez tradycyjnych oparć. Drugi element jest kanapą z jednym oparciem – wystarczy je połączyć, aby otrzymać funkcjonalny narożnik. Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanego mebla, również w modelu Union można rozdzielić obie sofy z wykorzystaniem kompatybilnego stoliczka.

 

Zapomnij o niewielkich sofach czy kanapach i zdecyduj się na wygodny narożnik, który doskonale wkomponuje się w przestrzeń dużego salonu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi przede wszystkim na meble z włoskich kolekcji, w tym modne systemy modułowe. Zastanów się, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie, także pod kątem jego bieżącej aranżacji.